Vaccinatie tegen ziekmakende meningokokken werkt heel goed De vaccinatie tegen meningokokken beschermt tegen alle ziekmakende vormen van de meningokokkenbacterie typen W, C en Y. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM.
Onderzoek: Rijksvaccinatieprogramma biedt voldoende bescherming aan te vroeg geboren baby's De vaccinaties uit het Rijksvaccinatieprogramma tijdens het eerste levensjaar bieden te vroeg geboren baby’s voldoende bescherming.
Advies Gezondheidsraad: vaccineren tegen waterpokken op BES-eilanden De Gezondheidsraad adviseert op Bonaire, Sint-Eustatius en Saba vaccinatie tegen waterpokken toe te voegen aan het RVP. Ook zou op de BES-eilanden iedereen die de ziekte nog niet heeft gehad eenmalig de kans moeten krijgen zich te laten vaccineren.
Kinkhoest vaccinatie voor zwangeren: op weg naar een programma Donderdag 22 maart 2018 informeerde staatssecretaris Blokhuis (VWS) de Tweede Kamer over zijn beleidsreactie op het advies van de Gezondheidsraad om zwangeren te vaccineren tegen kinkhoest. Deze vaccinatie is bedoeld om zuigelingen vanaf de geboorte tegen kinkhoest te beschermen.
Proefschrift: HPV-vaccinatie biedt langdurige en uitgebreide bescherming De HPV-vaccinatie biedt langdurige en uitgebreide bescherming tegen meerdere typen HPV-infecties. Dit zijn de belangrijkste veroorzakers van baarmoederhalskanker. Dit blijkt uit het promotieonderzoek van Robine Donken. In haar proefschrift beschrijft zij onder meer de effectiviteit van en immuunrespons op het vaccin tot ruim zeven jaar na invoering van het HPV-vaccinatie.
Abces mogelijk na vaccinatie Bijwerkingencentrum Lareb ontving tussen 2012 en 2017 35 meldingen van een abces na vaccinatie met DKTP-Hib-HepB en het pneumokokkenvaccin.
Pneumokokkenvaccinatie voor ouderen. Een ander vaccin dan het RVP vaccin voor kinderen De Gezondheidsraad adviseert om ouderen (60+) te vaccineren tegen pneumokokken. Het geadviseerde vaccin is PPV23. Waarom is dit een ander vaccin dan het vaccin dat voor kinderen wordt gebruikt in het Rijksvaccinatieprogramma?