Consultatiebureau open: vaccinaties kinderen en zwangeren gaan door
De vaccinaties voor kinderen van 0 tot 4 jaar op het consultatiebureau gaan gewoon door, mits ouder en/of kind niet ziek is.
De vaccinaties voor kinderen van 0 tot 4 jaar op het consultatiebureau gaan gewoon door, mits ouder en/of kind niet ziek is.
Groepsvaccinaties voor 9-jarigen (DTP en BMR) en 13-jarigen (HPV) worden uitgesteld tot na de zomervakantie.
Een groep jongeren ontvangt in het voorjaar van 2019 in twee periodes een uitnodiging voor vaccinatie tegen meningokokken ACWY.
Vaccinatie tegen meningokokken C en W is veilig en effectief. Van het vaccin tegen meningokokken B is niet bekend hoe effectief het is.
De Gezondheidsraad adviseert om het vaccinatieschema in het Rijksvaccinatieprogramma te vervangen door twee schema’s na invoering van de kinkhoestvaccinatie voor zwangere vrouwen.
Kinkhoest is een gevaarlijke ziekte voor pasgeboren baby’s die nog niet zijn ingeënt. Vanaf eind 2019 krijgen vrouwen tijdens de zwangerschap een kinkhoestprik aangeboden.
Alle kinderen in Nederland van 14 maanden worden sinds 1 mei 2018 gevaccineerd tegen de meningokokken typen A, C, W en Y. Eerder kregen deze kinderen een vaccin tegen alleen meningokokken C.