Vaccinatie tegen ziekmakende meningokokken werkt heel goed De vaccinatie tegen meningokokken beschermt tegen alle ziekmakende vormen van de meningokokkenbacterie typen W, C en Y. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM.
Meldingen van bijwerkingen Rijksvaccinatieprogramma 2018 Bijwerkingencentrum Lareb ontving vorig jaar 1.519 meldingen van mogelijke bijwerkingen van vaccins in het Rijksvaccinatieprogramma (RVP). Na de griepvaccinaties zijn 491 meldingen ontvangen.
Promotie: vaccinatie tegen waterpokken en gordelroos in Nederland ‘We moeten terughoudend zijn met de invoering van waterpokkenvaccinatie in Nederland’. Dat is één van de aanbevelingen van Alies van Lier die op 12 november promoveert aan de Universiteit Utrecht.
Verkeerde oproepkaarten verstuurd voor Rijksvaccinatieprogramma 549 ouders hebben de afgelopen dagen een verkeerde oproepkaart ontvangen voor de vaccinaties van hun kind.
Hoeveelheid virus lager door HPV-vaccinatie Het vaccin tegen baarmoederhalskanker, veroorzaakt door het HPV-virus, beschermt goed tegen baarmoederhalskanker.
Rapport Surveillance en ontwikkelingen Rijksvaccinatieprogramma 2015-2016 Het rapport informeert over de effectiviteit en de veiligheid van de vaccinaties en vaccinonderzoeken. In 2015 kregen bijna 770.000 kinderen van 0 tot 19 jaar samen 2.160.000 vaccinaties binnen het Rijksvaccinatieprogramma (RVP).
Onjuiste informatie in uitzending Zorg.nu Op dinsdag 15 november besteedde het programma Zorg.nu aandacht aan HPV-vaccinatie en chronische vermoeidheid, de uitzending bevatte helaas onjuiste informatie.
Kan mijn kind mazelen oplopen op een kinderdagverblijf? Ja dat kan, maar door de hoge vaccinatiegraad in Nederland (95%) is de kans daarop klein.
Zorg.nu over HPV-vaccin Op 15 november behandelt TV-programma Zorg.nu het HPV-vaccin. Veel ouders twijfelen of ze hun dochter wel of niet laten inenten met dit vaccin tegen baarmoederhalskanker.