Gegevens uit het Rijksvaccinatieprogramma beschikbaar via MijnRIVM en in PGO’s Vanaf 20 november zijn gegevens uit het Rijksvaccinatieprogramma beschikbaar via het cliëntenportaal van het RIVM, MijnRIVM en in vijf hiervoor gekwalificeerde persoonlijke gezondheidsomgevingen (PGO).
Mazelen in wintersportgebied Val Thorens: zorg dat je goed gevaccineerd bent! In het populaire Franse skidorp Val Thorens zijn in korte tijd al meer dan 20 mensen besmet geraakt met mazelen. Dat maakten de Franse gezondheidsautoriteiten bekend.
Vaccinatieronde 14- tot 18-jarigen tegen meningokokken van start Dit voorjaar ontvangen zo’n 860.000 Nederlandse jongeren een uitnodiging voor een vaccinatie tegen meningokokkenziekte.
Besluit over meningokokken ACWY-vaccinatie voor jongeren in 2019 Een groep jongeren ontvangt in het voorjaar van 2019 in twee periodes een uitnodiging voor vaccinatie tegen meningokokken ACWY.
Meningokokkenvaccinatie: tegen C en W wel, tegen B niet Vaccinatie tegen meningokokken C en W is veilig en effectief. Van het vaccin tegen meningokokken B is niet bekend hoe effectief het is. En het kan hoge koorts veroorzaken, vooral bij zuigelingen.
Advies Gezondheidsraad: een prik minder voor zuigelingen na kinkhoestvaccinatie moeder De Gezondheidsraad adviseert om het vaccinatieschema in het Rijksvaccinatieprogramma te vervangen door twee schema’s na invoering van de kinkhoestvaccinatie voor zwangere vrouwen.
Vaccinatieschema baby opnieuw bekeken na invoering kinkhoestprik zwangere vrouwen Kinkhoest is een gevaarlijke ziekte voor pasgeboren baby’s die nog niet zijn ingeënt. Vanaf eind 2019 krijgen vrouwen tijdens de zwangerschap een kinkhoestprik aangeboden.