Vaccinatie tegen ziekmakende meningokokken werkt heel goed
De vaccinatie tegen meningokokken beschermt tegen alle ziekmakende vormen van de meningokokkenbacterie typen W, C en Y. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM.
De 8e RVP Onderzoeksdag, met als thema terugkijken en vooruitzien, vond vrijdag 11 januari plaats bij Regardz Eenhoorn in Amersfoort.
De vaccinatiegraad neemt voor kinderen geboren vanaf 2016 niet verder af. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het RIVM.
Adolescenten en ouders hebben een positieve houding en intentie tegenover de vaccinatie tegen meningokokkenziekte.
In de Kamerbrief 'Verder met vaccineren' schrijft staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Paul Blokhuis, dat hij maatregelen wil nemen tegen de dalende vaccinatiegraad.
Kinkhoestvaccinatie tijdens de zwangerschap beschermt jonge zuigelingen effectief tegen kinkhoest en de complicaties hiervan, zonder nadelige gevolgen.