Rijksvaccinatieprogramma: in 2020 daalde het aantal meldingen van ziektegevallen fors In 2020 kregen minder mensen een ziekte waartegen wordt gevaccineerd binnen het Rijksvaccinatieprogramma (RVP), vergeleken met 2019.
Promotieonderzoek: vervroegde BMR-vaccinatie is effectief en veilig Soms is het nodig de BMR-vaccinatie eerder te geven dan 14 maanden, bijvoorbeeld tijdens een mazelenepidemie. Uit promotieonderzoek blijkt nu dat deze vervroegde BMR-vaccinatie effectief is tegen mazelen (71%) en goed wordt verdragen.
Meer kinderen gevaccineerd tegen bof, mazelen, rodehond en HPV De deelname van pasgeborenen aan vaccinatie tegen bof, mazelen en rodehond is in het afgelopen jaar licht gestegen. Dat concludeert het RIVM op basis van voorlopige cijfers.
Waterpokken in Nederland: achtergrondinformatie voor Gezondheidsraad beschikbaar Waterpokken is een infectieziekte die vooral voorkomt bij jonge kinderen. De Gezondheidsraad bereidt een advies voor over waterpokkenvaccinatie bij kinderen. Het RIVM publiceert vandaag een rapport met achtergrondinformatie voor dat advies.
Promotie: vaccinaties voorkomen duizenden sterfgevallen Vaccineren helpt, concludeert RUG-promovendus Maarten van Wijhe in zijn proefschrift The public health impact of vaccination programmes in the Netherlands.