Vaccinatie tegen ziekmakende meningokokken werkt heel goed De vaccinatie tegen meningokokken beschermt tegen alle ziekmakende vormen van de meningokokkenbacterie typen W, C en Y. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM.
Promotie: ook minder HPV-infecties bij ongevaccineerde vrouwen HPV-infecties komen sinds de start van het HPV-vaccinatieprogramma behalve bij gevaccineerde vrouwen ook minder voor bij ongevaccineerde vrouwen en heteroseksuele mannen. Er is sprake van groepsbescherming.
Vaccinatiegraad toegenomen, voor HPV zelfs flink Voor het eerst in vijf jaar is het aandeel kinderen dat de vaccinaties uit het Rijksvaccinatieprogramma krijgt licht toegenomen.
Effect coronavirus op deelname zuigelingen aan Rijksvaccinatieprogramma beperkt Vrijwel alle zuigelingen in Nederland nemen nog steeds deel aan het Rijksvaccinatieprogramma. Daarmee blijft het effect van de uitbraak van het coronavirus op de deelname aan het Rijksvaccinatieprogramma van zuigelingen beperkt.