Rijksvaccinatieprogramma: meer ziektegevallen in 2023 In 2023 kregen meer mensen in Nederland een ziekte waartegen gevaccineerd wordt vanuit het Rijksvaccinatieprogramma (RVP) dan in 2022. Dit komt doordat er in een deel van 2022 nog coronamaatregelen waren, zoals afstand houden.
Meldingen van bijwerkingen Rijksvaccinatieprogramma 2020 Bijwerkingencentrum Lareb ontving vorig jaar 1.475 meldingen van mogelijke bijwerkingen van vaccins in het Rijksvaccinatieprogramma (RVP).
Vaccinatiegraad tweede jaar op rij toegenomen, HPV met 10 procent Opnieuw is het aandeel kinderen toegenomen, dat de vaccinaties uit het Rijksvaccinatieprogramma (RVP) krijgt.
Besluit over meningokokken ACWY-vaccinatie voor jongeren in 2019 Een groep jongeren ontvangt in het voorjaar van 2019 in twee periodes een uitnodiging voor vaccinatie tegen meningokokken ACWY.
Meningokokkenvaccinatie: tegen C en W wel, tegen B niet Vaccinatie tegen meningokokken C en W is veilig en effectief. Van het vaccin tegen meningokokken B is niet bekend hoe effectief het is. En het kan hoge koorts veroorzaken, vooral bij zuigelingen.
Advies Gezondheidsraad: een prik minder voor zuigelingen na kinkhoestvaccinatie moeder De Gezondheidsraad adviseert om het vaccinatieschema in het Rijksvaccinatieprogramma te vervangen door twee schema’s na invoering van de kinkhoestvaccinatie voor zwangere vrouwen.
Vaccinatieschema baby opnieuw bekeken na invoering kinkhoestprik zwangere vrouwen Kinkhoest is een gevaarlijke ziekte voor pasgeboren baby’s die nog niet zijn ingeënt. Vanaf eind 2019 krijgen vrouwen tijdens de zwangerschap een kinkhoestprik aangeboden.