Bijna helft 9/10-jarigen haalt HPV-vaccinatie bij eerste mogelijkheid
Dit voorjaar ontvingen ruim 800.000 tieners een uitnodiging voor een vaccinatie tegen HPV, het humaan papillomavirus.
Dit voorjaar ontvingen ruim 800.000 tieners een uitnodiging voor een vaccinatie tegen HPV, het humaan papillomavirus.
De 8e RVP Onderzoeksdag, met als thema terugkijken en vooruitzien, vond vrijdag 11 januari plaats bij Regardz Eenhoorn in Amersfoort.
De vaccinatiegraad neemt voor kinderen geboren vanaf 2016 niet verder af. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het RIVM.
Onderzoek van het RIVM toont geen verband tussen het vaccin tegen baarmoederhalskanker (HPV) en langdurige vermoeidheidsklachten bij meisjes.
Dit najaar starten twee onderzoeken over de preventie van ziekten veroorzaakt door de bacterie meningokokken type W.
Meningokokkenziekte is een ziekte die wordt veroorzaakt door een bacterie, de meningokok. Van deze bacterie bestaan meerdere typen. In de meeste gevallen word je er niet ziek van.